Pagina 1 van 1

Flakesoil inslaan

Geplaatst: di 07 apr 2026, 23:08
door René Verheij
Van de verdiensten op de beurs in houten maar eens investeren in eiken fijnzaagsel briketten om daar flakesoil van te gaan maken een halve pellet leek me voorlopig wel ff voldoende zodat we door kunnen aangezien we er bijna doorheen zitten en nieuw toch al wel zeker een maand duurt.

Ik heb wel een vraag wat te doen met de grovere stukjes ? Kan je deze hergebruiken? Word het vanzelf fijner door vaker (mee) te laten fermenteren?

Foto's uiteraard volgen nog.

Re: Flakesoil inslaan

Geplaatst: wo 08 apr 2026, 02:47
door Pim
Ik gooi de grove stukjes weg. Die composteren langzaam en zijn maar een klein gedeelte van het zaagmeel bij mij.

Re: Flakesoil inslaan

Geplaatst: wo 08 apr 2026, 21:08
door René Verheij
Pim schreef: wo 08 apr 2026, 02:47 Ik gooi de grove stukjes weg. Die composteren langzaam en zijn maar een klein gedeelte van het zaagmeel bij mij.
Ok bedankt ;)

Ja, ik heb goede ervaringen met deze briketten maar ik gebruik de restanten dan wel voor xylotrupes, chalcosoma en dynastes in combinatie met witrothout.

Ik heb geen compostbak zodoende.